omegle omegle

Bu Yaziyi Paylaş facebook'a ekle twitter'a ekle myspace'e ekle friendfeed'e ekle google bookmark'a ekle msn ekle rss abone ol

Sohpet Çet Odaları

Sohbet odaları; Farklı kişilerle konuşmak amacı ile ziyaret ettiğimiz web sayfasında bulunan genel kullanıma acık, üzerinde gerçek zamanlı mesajlaşmamızı sağlayan irc server’ lar tarafından barındırılan, sohbet konusunun içeriğine göre değişik isimler ile adlandırılan kanallara nedir. Bu makalemizde sohbet odaları üzerine konuşacağız ve bu odalar içinde neler yapabiliriz, kullanım kolaylığı ve fayda sağlayacak ip uçlarını sizlerle paylaşacağız.
İnternet üzerinden bizden çok uzaklarda olan kişilere ulaşmanın, sanal arkadaşlık kurmanın bir çok yönü vardır. Sosyal medya yada arkadaşlık siteleri. Ancak bunların içinde kulağa en aşina gelen şekli sohbet odalarını kullanmaktır. Tabii ki bunun en önemli sebeplerinden birisi de irc’ın ilk olarak 1988 yılında kullanıma açılması ve internet üzerinden insanlarla konuşmada bir devrim sayılmasıdır. Günümüzde sohbet tabanlı kullanılan bütün sistemlerin ilham kaynağı budur.
Peki ya sohbet odaları ? Çokça kullanıcının bir arada bulunduğu topluluk. Bu odalar irc server’ lar tarafından barındırılır. Chanserv isimli servis tarafından verileri saklanır ve kayıt altına alınır. Kullanımı ise çok basittir. Web sayfası üzerinde online olduğumuzda içerisinde ileti gönderip aldığımız her ayrı kısım bir odadır. Bu odalara /join #odaismi şeklinde kullanılan komut yardımı ile giriş yapılabilir ve dilerseniz tarafınızdan kayıt edilebilir.
Sunucu üzerinde bulunan sohbet odaları isimlerini görebilmek için status kısmı denilen alanda /list komutu uygulanır. Bulunduğumuz sever’ daki bütün ücretsiz oda listesini görmüş olursunuz. Eğer kendinize ait bir oda olmasını ve bunu kullanıma açmak istiyorsanız bunu da ücretsiz olarak yapabilirsiniz.
Genel kullanıma acık odalar içerisinde isteğinize bağlı olarak kullanıcı sayısına limit koyabilir, istediğiniz kelimeleri yada kullanıcı rumuzlarını yasaklayabilir yada kayıtsız kullanıcıların bu oda içerisinde ileti göndermelerini, sohbet etmelerini engelleyebilirsiniz.
Yine aynı şekilde kullandığınız sohbet odasını müzik kanalı yada oyun kanalı haline getirebilir, oda içinde bulunan kişilerle sesli konuşabilirsiniz. Esnek ve kullanılabilirliği gayet kolay olan sohbet odaları içinde eğlenceli zaman geçirmek için her şey mevcuttur.

omegle

Sohpet Çet Odaları Benzer Yazılar

Omegle chatroulette alternatifi olarak sizlere hizmet veren kameralı ve sesli görüşme sitesi olarak hizmet sunan omegle chatroulette yabancı sohbet
Sohbet insanların iletişim kurma birbiriyle etkileşimini sağlama yöntemidir. Bu nedenledir ki sohbet etme ile kaliteli sohbet arasında dağlar kadar

Toplam 0 Yorum Yapılmış

Alttaki formu doldurup yorumunuzu ekleyebilirsiniz
Sohpet Çet Odaları Etiketler

Omegle.Gen.TR Omegla | Omegle | sohbet