omegle omegle

Bu Yaziyi Paylaş facebook'a ekle twitter'a ekle myspace'e ekle friendfeed'e ekle google bookmark'a ekle msn ekle rss abone ol

Sohbet Chat Nedir?

Sohbetin sözlük karşılığı bir yazarın gün içerisinde yaşadığı bir olayı karşısındaki ile konuşuyor edasında yaz yazması anlamını taşır.

Genel yaşayış içerisinde sohbet kelimesinin karşılığı ise insanların bir birleri arasında konuşarak bilgi alışverişinde bulunmaları güzel vakit geçirmek için bir araya gelerek yaptıkları konuşmalardır. Bu tür karşılıklı yüz yüze yapılan bu konuşmalara sözlü sohbette denebilir. Sözlü sohbet birden fazla kişi ile de yapılabilmektedir.

Chat Nedir?

Sohbet chat ise karşılıklı konuşmaların internet üzerinden yapılmasıdır. İnsanların farklı ülke ve şehirlerden bir siteye girerek tanışmaları ve burada karşılıklı olarak sohbet etmeleridir.

Bu tür sohbet sitelerinde açılmış sohbet odaları bulunmaktadır. Buralarda karşılıklı olarak sohbet odasının genelinde bir kaç kişi bir araya gelerek sohbet ederler. Zaman zaman özel olarak sohbet etmeleri için ise özel odaları kullanabilirler. Bu sohbet sitelerinin amacı farklı karakterlerdeki insanların bir araya gelerek yazışmak sureti ile sohbet etmelerini sağlamaktır.

Sohbet Chat Sitelerine Nasıl Giriş Yapılabilir ?

Bulunduğumuz sunucuyu örnek vererek bunu sizlere anlatmak istiyorum. Ana sayfamızda bulunan sohbet butonuna basarak açılan sayfaya kendi belirlediğiniz bir nick ( isim ) yazarak sunucuya bağlanarak sohbet odalarımıza giriş yapmanız mümkün. Sohbet sunucumuzda sohbet, chat, kelime, yarışma, İslam, oyun ve radyo odaları bulunmaktadır. Sohbet ve chat odasında genel bir sohbet edebilirsiniz. İstediğiniz bilgi alış verişinde bulunabilirsiniz. Eğlenceli makara ve muzip konuşmalar için açılmış odalarımız dandır. Oyun, kelime, İslam ve yarışma odaları ise bilginizi ölçmek ve odada bulunan arkadaşlarla yarışma içerisinde bulunarak eğlenmek amacı ile açılmışlardır. Bunun için web kullanmak istemiyorsanız. Sohbet sunucumuza özel olarak hazırlanmış mirc indirebilirsiniz. Bunun için ana sayfamıza dönmeniz yeterli olacaktır. Orada bulunan mirc indir butonuna bastığınız an indirme otomatik olarak gerçekleşecektir.

 

omegle

Sohbet Chat Nedir? Benzer Yazılar

Omegle chatroulette alternatifi olarak sizlere hizmet veren kameralı ve sesli görüşme sitesi olarak hizmet sunan omegle chatroulette yabancı sohbet
Sohbet insanların iletişim kurma birbiriyle etkileşimini sağlama yöntemidir. Bu nedenledir ki sohbet etme ile kaliteli sohbet arasında dağlar kadar

Toplam 0 Yorum Yapılmış

Alttaki formu doldurup yorumunuzu ekleyebilirsiniz
Sohbet Chat Nedir? Etiketler

Omegle.Gen.TR Omegla | Omegle | sohbet