omegle omegle

Bu Yaziyi Paylaş facebook'a ekle twitter'a ekle myspace'e ekle friendfeed'e ekle google bookmark'a ekle msn ekle rss abone ol

İnternet Ortamında Sevgili Bulma

İnternet ve sanal ortamın da sizce gercek aşklar bulunabilir mi?, sanal aşklara inanıyor musunuz? bunlar hakkında sizlere bugün sanal İnternet ortamında yaşanılan yalan ve gerçek aşklar hakkında biraz bilgiler suncaz.

Sohbet siteleri yalnızlığınızı gidermek ve yeni arkadaşlar edinmek için girmeniz gereken yerlerdir. Burada bir nick alarak yüzlerce insanla tanışabilir, yeni insanlar ve kültürler tanıyabilirsiniz. Ancak chat sitesine girmek için bilgisayarınızda bazı özelliklerin olması gerekiyor.

Birçok kişi chat sitelerinde donma, takılma gibi problemler yaşanmasından şikâyetçi. Ancak bu tür problemler genellikle sitelerden değil kullanıcıların bilgisayarlarındaki bazı programların ve eklentilerin eksikliğinden kaynaklanıyor. Bilgisayarınızı doğru bir şekilde yöneterek chat sitelerinde sorun yaşamadan vakit geçirebilirsiniz. Bununla birlikte chat esnasında da bilgisayarınızın güvenliğini sağlamak için dikkat etmeniz gereken bazı unsurlar var.

Gerekli Eklentileri Kurun

Sohbet siteleri genel olarak flash ve java eklentileri üzerinden çalışır. Tarayıcının sohbet penceresini çalıştırabilmesi için bu eklentilere ihtiyaç vardır. Sohbet siteleri veya başka sitelerdeki chatboxlar üzerinden sohbet edebilmeniz için tarayıcılarda bu eklentilerin kurulmuş olması gerekir. Ancak eklentiler kurulduğu hâlde takılma, donma gibi problemler yaşıyorsanız bunu çözmeniz de zor değil.

Eğer takılma ve donma problemleri yaşıyorsanız bunun çeşitli sebepleri olabilir. Tarayıcınızda kurulu olan eklenti güncel değilse bu sorunları yaşamanız normaldir. Böyle durumlarda flash ve java tarayıcılarının en güncel sürümlerini indirerek kurmanız gerekir.

Donma ve Sayfa Yüklenme Sorunları

Java ve Flash Player’ın en güncel sürümlerine sahip olduğunuz hâlde sayfa yüklenmiyor, yüklendiği hâlde chat kutusu açılmıyor, hata veriyor veya yavaş çalışıyorsa bu durum virüs programınız ile ilgili olabilir. Zira bazı virüs programları tarayıcı üzerinden çalıştırılan programları tehdit olarak algılamaktadır. Windows Güvenlik Durumu ayarlarından veya kullandığınız anti-virüs programından tarayıcı üzerinden flash ve java eklentilerinin çalışmasına izin vererek bu sorunu ortadan kaldırabilirsiniz.

Çerezleri Silin

İnternet verileriniz bilgisayarınızda sık sık depolanıyor. Bu depolanma zaman zaman aşırı yükleme yaparak java eklentisinin yavaş çalışmasına sebep olabilir. Böyle durumlarda internet tarama verilerini sık sık temizlemeniz gerekir. Chrome, Firefox, Opera tarayıcıların ayarlar menüsünden kalmasını istediğiniz veriler dışında –otomatik form doldurma, şifre ve kullanıcı adları- verileri kolaylıkla silebilirsiniz. Bununla birlikte chat kanalında tanıştığınız kişilerle dosya alışverişi yapmamaya özen gösteriniz.

omegle

İnternet Ortamında Sevgili Bulma Benzer Yazılar

Hayatın zorluklarından ve iş hayatınızın çıkılmaz boşluklarından kurtulmak istiyorsunuz. Peki bunun ne yapıyorsunuz? Biraz çaba göstermek
Bir yazı türü olan sohbet yazarın günlük olaylarla ilgili duygu ve düşüncelerini okuyanlara yaşıyormuş gibi anlattığı bir yazı türüdür. Sohbet

Toplam 0 Yorum Yapılmış

Alttaki formu doldurup yorumunuzu ekleyebilirsiniz
İnternet Ortamında Sevgili Bulma Etiketler

Omegle.Gen.TR Omegla | Omegle | sohbet