omegle omegle

Bu Yaziyi Paylaş facebook'a ekle twitter'a ekle myspace'e ekle friendfeed'e ekle google bookmark'a ekle msn ekle rss abone ol

Günlük Sohbet

Günlük muhabbet ve arkadaşlık siteleri üzerinde bugün sizlere ilk sohbet ve makale tanımımız üzerinde biraz bilgiler sunmak istiyoruz.
Merhabalar, ilk makalemiz için konu seçimi yaparken site içeriğimize de uygun olması amacı ile sohbet konusunu seçtim. Hepimizin bilgi sahibi olduğu bu makale hakkında hem sizlerin bilgisini tazelemiş olacağız hem de bazı uyarılarda bulunacağız.

Önce sohbet kelimesi ne anlam ifade ediyor bunu ele alalım. TDK’ya göre; dostça, arkadaşça konuşarak hoş bir vakit geçirmek, söyleşi, yârenlik, hasbihâl etmek. Peki internet üzerinden ulaştığımız, bize yazılı yani metin tabanlı anlık mesajlaşma imkanı sağlayan web sitelerinde durum nasıl?

Tabii ki alışıla gelmiş gündelik muhabbetlerimizden çok farklı. Normal durumlarda arkadaşlarımızla bir araya geldiğimizde konuştuğumuz konular, ortak arkadaşlar, hatıralar, fıkralar, gündelik hayatta yaşadıklarımız olup, senli benli samimi bir havada geçerken, internet üzerinden tanıştığımız insanlarla konuşmalarımız herhangi bir gerçekliğe sahip değildir. Burada olan diyaloglar kısa kelimeler halinde devrik cümleler ile yapılır.

Amaç; eğer birden fazla kişinin katılımı olduğu, isteyenlerin sohbete katılabildiği ortamlarda dikkat çekmek popülarite yakalamak herkesin ilgi odağı olmak, birebir konuşmalarda ise karşımızdaki insanı etkilemeye çalışmaktır. ( Ne işe yarayacaksa artık. ) Espri’ye çok fazla yer verilen bu konuşmalarda iğneleyici kelimeler kullanmakta vazgeçilmez bir durumdur.

Genel manada hiç bir amacı ve faydası yoktur. İnternet üzerinden yeni kişilerle tanışmak onlarla sohbet etmek, bazı durumlarda sanal üzerinde yaşanan duygusal iletişim kurmak kişileri o an için mutlu ve heyecanlı kılsa da zaman içinde bir vakit kaybından başka bir şey olmadığı anlaşılacaktır. Peki o kadar insan bu tip web sitelerini neden kullanır. İlk aklıma gelen konu boş vakitlerini daha eğlenceli geçirmek yeni birilerini tanımanın kendine iyi geleceğini düşünmek. Aslında işin aslı böyle değil, kendinizi kaptırmayın. İnternet üzerinde yapılan konuşmalar ve insanların kendilerini tanıtmaları büyük oranda yanlıştır. Sohbet odaları kimsenin kimseyi tanımadığı bir ortamdır ve her çevreden kişinin olması kaçınılmazdır. Kimseye inanmayın kandırılmayın.

Peki internet üzerinden sohbet nasıl yapılmalı, nelere dikkat edilmeli birazda bundan bahsedelim. Eğer yeni kişilerle tanışıp internet üzerinden sohbet etmek istiyorsanız bunu kendinizi kaptırmadan eğlenceli bir hale getirmeniz mümkün. Eğlenceli ve ciddiyet taşımayan sıradan konuları seçin. Gerçekliğe yönelen konulardan uzak durun. Karşınızdaki insanı kırmadan onunla sadece sohbet etmek, vakit geçirmek istediğinizi hissettirin. Kişisel bilgilerinize yönelik soruları cevaplamayın. Hiç kimseye telefon numaranız sosyal medya hesaplarınız iş yeri yada ev adresiniz gibi bilgilerinizi vermeyin.

Bunun dışında kalan her durumda chat yapmak iyi bir eğlence aracı ve yeni insanlar tanımak için mükemmel bir bahanedir. Şimdi makalemizde değindiğimiz konuların doruluğuna birlikte bakalım.

Nasıl mı ? Tabii ki sohbet giriş kısmını kullanarak. Muhabbet odalarına giriş yapabilirsiniz.

omegle

Günlük Sohbet Benzer Yazılar

Omegle chatroulette alternatifi olarak sizlere hizmet veren kameralı ve sesli görüşme sitesi olarak hizmet sunan omegle chatroulette yabancı sohbet
Sohbet insanların iletişim kurma birbiriyle etkileşimini sağlama yöntemidir. Bu nedenledir ki sohbet etme ile kaliteli sohbet arasında dağlar kadar

Toplam 0 Yorum Yapılmış

Alttaki formu doldurup yorumunuzu ekleyebilirsiniz
Günlük Sohbet Etiketler

Omegle.Gen.TR Omegla | Omegle | sohbet