omegle omegle

Bu Yaziyi Paylaş facebook'a ekle twitter'a ekle myspace'e ekle friendfeed'e ekle google bookmark'a ekle msn ekle rss abone ol

Başarının Sırrı Nedir

Başarının sırrı nedir, vazgeçmemek mi, inanmak mı, çalışmak mı, şans mı? Başarıyı etkileyen birçok faktör vardır. Tek başına çalışmak, tek başına inanmak, ya da tek başına doğru işi yapmak başarılı için yeterli nedenler değildir. Öncelikle şunu bilmek gerekir ki, başarı asla tesadüf değildir.
Başarılı insanların hayatlarına göz attığımız zaman özet olarak şu cümle ile karşılaşırız. Asla Vazgeçme. Başarıyı yakalamak için, her şeyden önce sağlam bir inanca sahip olmak gerekir. Yaptığınız işte ya da üzerinde çalıştığınız projede başarısızlıkla karşılaştığınız zaman, hemen pes etmeyin.
Kaldığı yerden devam edemeyen başa döner. Yanlışlarınızı, eksiklerinizi tespit edip, yeniden başlayın. Başarı kolay gelmiyor. Hayal kırıklıkları, yeniden başlamak, yenilgi, başarıya giden yolda bir adımdır. Yaşanması gereken bir süreçtir.
Başarının sırrı nedir, başarılı olmak için neler yapmak gerekir, konusunu konuşuyoruz. Bir işte başarılı olmak için, öncelikle o işi sevmek gerekir. Tarihe bir göz attığınız zaman, kimse bu güne kadar sevmediği bir işte başarılı olamamıştır. Bir işi yaparken saatlerin nasıl geçtiğini anlamıyorsanız, o iş sizin sevdiğiniz iştir.
Başarının birinci adımı, sevmek, yaptığı işi tutku ile yapmaktır. İkinci adımda ise farkındalık gelir. Farkındalık kelimesini bugüne kadar mutlaka birçok yerde duymuşsunuzdur. Farkındalık, baktığını görebilmek, duyduğunu anlayabilmek, bunun da ötesinde arkasındaki mesajı okuyabilmektir.
Bir işte başarılı olmak için, çok çalışmakla birlikte yanlışları azaltmak önemli bir yer kaplar. Yanlışlarınızı azaltmak için, öncelikle nerede yanlış yaptığınızı bilmeniz gerekir. Yanlışları görebilmek ise sizin farkındalık seviyenizle alakalıdır.
Başarının en önemli şartlarından biri de plandır. Plan, gündelik hayattaki karmaşayı ortadan kaldırmak için iyi bir çözümdür. Bunun için, bir not defteri kullanmak, sabah erkenden, gün içerisinde yapmanız gereken işleri yazmak, vaktinizi kaliteli bir şekilde kullanmanıza yardımcı olur.
Bir işte başarılı olmak için, kendinize uzun vadede ve kısa vadeli olarak hedefler koyun. Hedefi olan, insan bir amaç için yaşadığını bilir, hayattan keyif alır. Hedefi olan insanların, karamsarlığa vakti yoktur. Yapmaları gereken bir iş vardır. Hedef yürüdüğünüz yoldur. Başarının altın kuralı ise hedefe emin adımlarla yürümektir.

omegle

Başarının Sırrı Nedir Benzer Yazılar

Aydın chat ve muhabbet odası olarak sizlere güvenli bir şekil de yeni bir eğlence mekanında kafa dağıtmaya ve keyifli vakitler gecirmenize yardımcı
Merhaba sevgili Chat ve sohbet kullanıcıları bugün sizlere Chanserv/Nickserv/Memoserv ekibinde işlevinde genel olarak Chanserv hakkında bilmeniz

Toplam 0 Yorum Yapılmış

Alttaki formu doldurup yorumunuzu ekleyebilirsiniz
Başarının Sırrı Nedir Etiketler

Omegle.Gen.TR Omegla | Omegle | sohbet